HLADKÉ BETONOVÉ PLOTY

Jedná se o lehký modulární stěnový systém, zbudovaný z magnezitových SIP panelů, který působí dojmem zděné zdi.

Panely jsou odolné vodě, plísni, ohni i značně odolné poškození nárazem a jsou zdravotně nezávadné. Stylové a ekonomicky efektivní plotové stěny jsou určené k montáži i na stávající plotové sloupky, čímž odpadá potřeba stavebních prací. Jedná se o rychlou stavbu nezatěžující okolní prostředí. Panely slouží i jako dokonalé řešení pro snížení hluku v blízkosti rušných silnic. Proměňte svůj domov v oázu klidu a zajistěte si soukromí. Do sloupků lze zabudovat např. světla, zabezpečovací zařízení, IP kamery, do panelů lze zabudovat dopisní schránku apod. Modulové panely lze využít i jako samostatné dělící nebo protihlukové stěny k odhlučnění např. tepelných čerpadel. Sladění s okolním prostředím lze dosáhnout aplikací vhodného odstínu fasádní barvy. Další prioritou je rychlá a jednoduchá montáž.

Možnosti

Protihluková stěna

Panely je možné použít jako plné protihlukové zdi, které vám zajistí soukromí a utlumí hluk z rušné ulice až o 20dB. Panely je možné výškově a tvarově přizpůsobit jakýmkoliv požadavkům. Finální nátěr lze barevně sladit s vaší nemovitostí, což podtrhne a umocní výsledný architektonický dojem. Do sloupků lze jednoduše montovat venkovní světla, která zajistí nejen osvětlení objektu, ale stanou se i zajímavým estetickým prvkem. Kabely se snadno protáhnou vnitřkem panelů i sloupků.

Kombinovaný plot

Panely se dají použít i jako výplňové desky mezi stávající zděné sloupky, lze je kombinovat se standardními plotovými systémy a tak doplnit a vyzdvihnout architekturu vašeho domu. Kombinovat panely můžeme s plastovými nebo dřevěnými plotovkami, nebo doplnit panely potovými bloky z lakovaného kovu, pozinku nebo hliníku. Zejména kombinací barevných prvků a výběrem materiálu lze dát celému objektu vyniknout.

O panelech

Sendvičová deska
Panelový plot
shadow

Plotové panely jsou vyrobeny jako sendvičová deska, která je lepená ze dvou konstrukčních MgO desek a EPS polystyrenu ve středu. Tento cenově výhodný výrobek je průlomová technologie poskytující estetickou kvalitu zděné stěny, třetinové náklady a úsporu času při výstavbě. MgO panel je na současném stavebním trhu technologicky nejvyspělejší stavební materiál, který svými vlastnostmi překonává všechny podobné stavební materiály na cementové bázi. Tloušťka panelů je 58mm, sloupky jsou vyrobeny z téhož materiálu. Rozměry lze přizpůsobit požadavkům. Plotový systém je navržen tak, aby mohl být sestaven svépomocí průměrně zručným domácím kutilem. 1 m2 panelu váží pouhých 7 kg.
Panely jsou vhodné do našich klimatických podmínek, jsou odolné jakémukoli počasí a nevadí jim ani vysoké teplotní rozdíly. Toto vysoce kvalitní oplocení je pevné, výška a tvar se může přizpůsobit jakýmkoli požadavkům a barevně pak podtrhne vzhled celé vaší nemovitosti. Stěny lze kombinovat se stylem klasických plotů vodorovnými nebo svislými plaňkami, které mohou být z plastu, hliníku, pozinkovaného kovu a případně i dřevěné. Panely lze použít i třeba jen jako akustické řešení, útlum vnějšího hluku je kolem -20 dB. Stěnou lze snadno protáhnout kabel a sloupky doplnit osvětlením. Revoluční plotový systém se skládá z lehkých kompozitních panelů a sloupků. Jeho elegantní, moderní design vytváří ohromující architektonický vzhled, který se bez problémů skloubí s existujícím stylem jakéhokoli domu. Plotový modulární systém nabízí čisté, moderní a atraktivní řešení omezení hluku a zajištění soukromí na pozemku kolem vašeho domu. Hranaté plotové sloupky spojující stěny působí klasickým a elegantním vzhledem. Je to vysoce praktické řešení pro oplocení obytných, komerčních, rekreačních a průmyslových areálů.

Panely jsou cenové dostupné a ze širokého sortimentu dostupných materiálů patří mezi nejodolnější materiál na trhu. Tím je zajištěna dlouhodobá životnost a oproti jiným řešením nevyžaduje žádnou údržbu.
Kombinace robustní konstrukce, inovativní design a vizuální přitažlivost dělá tento modulární systém vysoce finančně efektivním řešením oplocení. Kontaktujte nás ještě dnes, pokud byste se chtěli dozvědět více o tomto modulárním systému oplocení. Tvar a design je limitován pouze vaší představivostí.

SIP panel – Co je MgO deska?

Revoluční stavební materiál. MgO deska (deska z oxidu hořčíku) je odolná téměř vůči všemu – vodě, plísni, mikroorganizmům, hnilobě, hmyzu a je nehořlavá. Jedná se o netoxický minerální produkt naprosto bez karcinogeních látek. Tím je naprosto bezpečná a ekologická. Je bílé, béžové nebo světle šedé barvy a tvrdostí připomíná cement. Deska neabsorbuje vodu, nerozpíná se, nedrolí se, nedeformuje se a neztrácí své vlastnosti. MgO desky předčí ve všech parametrech stávající podobné materiály, jako jsou cementotřískové desky, sádrokarton, apod.

MgO deska je odolná mrazu. Byla speciálně vyvinutá jako strukturální opláštění na fasády, podhledy, apod. V současné době je jedním z nejvíce všestranných a univerzálních produktů na trhu. Kromě mnoha různých aplikací je MgO deska ideální pro nové stavby, přestavby koupelen, bazénů a mnoho dalších prostor s vysokou vlhkostí. Je to dokonalá náhrada sádrokartonových desek do vlhka a pro vnější použití. Není pochyb o tom, že je to materiál budoucnosti.

Snadno se řeže a navíc je odolná proti poškrábání a popraskání během instalace. Lze použít všechny běžné spojovací materiály a lepidla. Je těžší než sádrokarton ale je asi o čtvrtinu lehčí než cementové desky. Desky jsou trvanlivé a snesou velké zatížení v nejnáročnějších provozech. MgO deska je pružnější než cementová deska a více flexibilní než sádrokartonové desky. Tenká deska MgO může být ohnutá nebo deformovaná a může kopírovat jemné křivky. MgO není tak křehká jako cementové desky, ale na krajích může být problém v používání určitých typů spojovacích prostředků. Stejně jako sádrokarton může být připevněna šrouby, hřebíky nebo sponami. Při přibíjení ale může dojít k poškození povrchu. Pokud jde o snadnost instalace, je to podobné jako u sádrokartonových nebo cementových desek. MgO deska svým chemickým složením nereaguje s kovem, ale doporučuje se použít galvanicky pozinkovaný spojovací materiál.

Co obsahuje MgO deska?

Co obsahuje MgO deska?
shadow

MgO je rozemlet na prášek a následným smícháním s vodou vznikne materiál podobný cementu. Většina MgO desek má uvnitř nebo na povrchu nějaký druh vláknité výztuže v podobě síťoviny. Kromě základního materiálu MgO obsahují desky různé přísady za účelem zjednodušení výroby a zvýšení flexibility a odolnosti. Jinými slovy, existují různé druhy MgO desek, ale pokud jde o jejich základní složení, většina z nich je v podstatě stejná.

MgO desky jsou vyráběny litím jako jednotlivé kusy, které jsou dělené na délku. Desky vytvrzují při pokojové teplotě nejdříve ve vodorovné poloze. Pro konečné vytvrzení jsou pak uloženy svisle nebo vodorovně s distančními vložkami.

MgO desky se vyrábějí v různých rozměrech. Nejtenčí desky jsou tloušťky 3mm, nejsilnější asi dva centimetry. Velikosti jsou podobné sádrokartonu. Povrch MgO desky, i když může být velmi hladký, je mírně absorpční a tím umožňuje přilnutí barev k povrchu. Díky tomu na ně lze aplikovat syntetické štuky a lepidla a lze je obložit keramickými dlaždicemi.

Oxid hořečnatý je jedním z nejrozšířenějších minerálů na planetě. Je zcela recyklovatelný a nevyžaduje žádné zvláštní požadavky na nakládání s odpady. Vysoká trvanlivost a tím i úspora stavebních materiálů je dobrá nejen pro stavbu a pro zákazníky, ale i pro životní prostředí.

Montáž

Na kovové zabetonované sloupky nasuneme SIP sloupy. Pokud budeme instalovat světla, protáhneme kabely a sloupy poté zafixujeme stavební pěnou. Sloupy musí dosednout na základovou betonovou plochu, o kterou se následně výškově fixuje i spodní hrana panelů.

Panely přizpůsobíme na odpovídající šířku. Lze je snadno řezat běžnou kotoučovou nebo přímočarou pilou. Oxid hořečnatý je přirozeně se vyskytující materiál, je netoxický a není alergenní. Stejně jako u většiny materiálů se při řezání doporučuje použít odsávání prachu. Jiné bezpečnostní požadavky nejsou vyžadovány. Panely se do sloupů nasunou. Výškově na sebe panely navazují systémem pero – drážka a lze je na sebe naskládat do požadované výšky. Kryty desek a sloupů se přilepí na vrchní plochy, přesná poloha je vymezena systémem kolíčků a lamelek.

Panely dodává firma AZ HIT, která schválila použití informačního materiálu