HLINÍKOVÉ PLOTY

Proč zvolit hliníkový plot? Důvodů je hned několik!

1.) BEZÚDRŽBOVOST

o hliníkový plot se opravdu nemusíte vůbec starat. Nebudete jej muset každé tři až čtyři roky celý demontovat, brousit, několikrát natírat a ztrácet tak spoustu drahocenného času a nemalé finanční prostředky na jeho údržbu jako to vyžadují ploty dřevěné a kovové. Hliníkový plot bude vypadat stále jako nový bez ohledu na čas a povětrnostní podmínky. Další výhodou hliníku je tvarová stálost a pevnost. Předčí tak různé plastové recykláty u nichž může být (mimo designu) značná tvarová nestálost (vlivem teplotních změn dochází k prohýbání a kroucení planěk a dokonce k ustřelování šroubů kterými jsou přichyceny).

2.) DESIGN

jak již bylo uvedeno, ke každému domu se hodí jiný plot. Široká variabilita našich hliníkových výrobků umožňuje výběr z celé řady tvarů plotových polí a jejich kombinací. V našem základu naleznete čtyři základní možnosti: Plaňkové ploty, Tyčkové ploty, Kombinované ploty a Okenicové ploty. Tyto se dělí na mnoho dalších možností provedení. Dále lze volit různé varianty zakončení a také nejrůznější barevná provedení. Hliníkové ploty jsou vyráběny v široké škále barev včetně dokonalých imitací dřeva. To umožňuje sladit plot například s barvou fasády oken či vrat.

3.) FINANCE

všeobecně je hliník považován za luxusní materiál a podvědomě se předpokládá že i plot, brána a branka bude z tohoto materiálu drahá… NENÍ TO PRAVDA!!!
Samozřejmě že je možno pořídit plot za nižší cenu. Vždy se však jedná o materiály které budou potřebovat Vaši péči a již při první větší údržbě, při započtení času, práce a materiálu k ošetření se cena původně levného plotu vyšplhá na cenu srovnatelnou s plotem hliníkovým. A s každou další údržbou je onen levný plot dražší a dražší. A uvažte že plot si většinou chcete pořídit když ne na celý život, tak určitě na pár desítek let. Pak se vám investice do hliníkového bezúdržbového plotu stoprocentně vyplatí!!!

4.) ŠIROKÁ VARIABILITA TECHNICKÝCH ŘEŠENÍ

celý náš plotový systém je navržen tak, že je možné ho instalovat již mezi vaše stávající betonové či kamenné „hradby“, případně pomocí našich hliníkových sloupků na betonový či jiný soklový základ, a nebo (bez základů, pomocí betonových patek, případně podhrabových desek) přímo do země.

5.) MOŽNOSTI INDIVIDUÁLNÍHO ŘEŠENÍ

pokud si nevyberete z naší široké základní nabídky případně máte atypické technické požadavky, obraťte se na nás a pokusíme se nalézt takové designové či technické řešení které Vám bude vyhovovat.

Plotová pole

Plaňkové ploty

standardně jsou dodávány ve třech RAL barvách a třech dřevodekorech. Na přání je možno práškové nalakovat v jakékoli standardní barvě, případně potáhnout exteriérovou folií v široké škále dekorů.Plaňky je možné zakončit rovně, případně obloukem.

Tyčkové ploty

standardně jsou dodávány v šedé a černé barvě s jemnou krupičkovou strukturou. Na přání je možno v jakékoli RAL barvě. Zakončení tyček je možné provést různými koncovkami, případně jejich kombinací.

Kombinované ploty

vznikly kombinací kovaného a plaňkového plotu. Barevné kombinace a způsob zakončení jak planěk tak tyček je dán těmito typy.

Okenicové ploty

design těchto plotů vám dodá dostatečnou míru soukromí a současně originalitu. Opět si můžete vybrat v základu dvě barvy RAL a tři dřevodekory. Samozřejmostí je jak u všech ostatních typů oplocení výroba branky a brány ve stejném designu.

Hliníkové brány a branky

Samonosné brány – tyto brány jsou nejoblíbenějším typem bran na trhu. Vyžadují jen minimální údržbu a nemají téměř žádnou prostorovou náročnost. Díky tomu se velmi hodí na pozemky, kde parkujete hned za vjezdem.

Pojezdové brány – brány po kolejnici jsou alternativou k samonosným hliníkovým branám v situaci, kde nemáme po straně průjezdu tolik místa, aby se dala použít brána samonosná.

Křídlové brány – brány jsou tvořeny dvěma křídly, která se obvykle otvírají směrem na pozemek nebo pokud je dostatek místa, tak i směrem na ulici. Otvírání může být ruční nebo automatizované

Plaňkové branky – branky s plaňkovou výplní jsou standardně dodávány ve třecfh RAL barvách a třech dřevodekorech. Plaňky je možné zakončit rovně popřípadě obloukem.

Tyčkové branky – branky s tyčkovou výplní jsou dodávány v šedé a černé barvě s krupičkovou strukturou. Rám branky si ale můžete zvolit i v dalších dřevodekorech a RAL barvách.

Okenicové branky – branky s okenicovou výplní v rámu branky se žaluiovým efektem. Opět si můžete vybrat z RAL a dřevodekorů.

Kombinované branky – tyto branky mají výplň kombinovanou výplněmi plaňkovou a tyčkovou. Můžete si vybrate ze široké škály provedení.