BRÁNY A BRANKY

Samonosné brány

Samonosné brány

Hliníkové samonosné posuvné brány jsou nejoblíbenějším typem bran na trhu.

Vyžadují jen minimální údržbu. Jedná se o zakázkovou výrobu, kdy je potřeba mít na mysli pouze to, aby byl dostatečný prostor na zasunutí hliníkové brány. U těchto bran je potřeba mít volný prostor ve směru pojezdu v délce šířky průjezdu plus 1/3 průjezdu. Výhodou samonosné hliníkové brány je, že nevyžaduje podpůrné kolečko a žádný vodící profil a tím ani rovný terén.

Pojezdové brány

Pojezdové brány

Hliníkové pojezdové brány po kolejnici jsou alternativou k samonosným hliníkovým branám v situaci, kde nemáme po straně průjezdu tolik místa, aby se dala použít brána samonosná (například hranice pozemku příliš blízko, apod.).

Další využití je v případě, že hliníková brána bude příliš těžká (dlouhá, vysoká). Hliníková pojezdová brána se otevírá stejně jako u samonosné brány do strany, ale s tím rozdílem, že na zemi se pohybuje po předem zabetonované nebo šroubované kolejnici.U těchto bran je potřeba mít volný prostor pouze v délce průjezdu.Díky jednoduché konstrukci nabízejí hliníkové pojezdové brány vysokou životnost a spolehlivost.

Dvoukřídlé brány

Dvoukřídlé brány

Dvoukřídlé hliníkové brány jsou tvořeny jedním nebo dvěma křídly, která se obvykle otvírají směrem na pozemek nebo pokud je dostatek místa, tak i směrem na ulici.

Otvírání může být ruční nebo automatizované. Rám hliníkové brány je tvořen z hliníkových profilů, do kterých montujeme Vámi zvolenou hliníkovou výplň aby vše ladilo dle vašich představ. Do křídlové brány se dá integrovat branka. Rozměry branky jsou ale omezeny velikostí křídla brány.Nevýhodou zůstává pouze fakt, že nelze parkovat hned za bránou – pokud je možnost otevírání pouze dovnitř na pozemek. Dle zákona nesmí brána otvíraná na ulici zasahovat mimo soukromý pozemek.

Branky

Branky

Aby Vaše oplocení bylo kompletní, je potřeba jej doplnit o branky, které jsou samozřejmě ve stejném provedení jako plotová pole.

Standardně je součástí branky i vložka FAB a kliková sada dle vlastního výběru. K brankám dodáváme kliky typu CEASAN v barvě stříbrné a zlaté.

Branka může být i doplněna elektrozámkem a je uchycena sadou pantů naší výroby.
Hliníkové branky dodáváme samostatně nebo v příslušné sestavě společně s bránou nebo plotem a dohromady tvoří skvěle vypadající oplocení Vašeho domu.

Klademe důraz na kvalitu, rychlé dodání a přijatelnou cenu. Branky jsou vyrobeny z kvalitního hliníku.

Branky děláme v provedení plaňkovém, tyčkovém, okenicovém i kombi.