PLOTY Z WPC MATERIÁLU

Plotové dílce Duofuse

Vlastnosti

Plot, který by byl bezúdržbový, dlouho vydržel pěkný a přitom vypadal přirozeně a elegantně, je přáním každého majitele. Nemuset se starat o pravidelné natírání a přitom si dopřát krásu přírodního materiálu. Přesně to vám poskytne plotový systém Duofuse, kompletně vyrobený z dřevoplastu, materiálu, který na první pohled vypadá jako dřevo, ale díky obsahu kvalitního plastu má velice dlouhou životnost a vysokou odolnost. Dřevoplastové ploty Duofuse dokáží uspokojit všechny požadavky na přírodní vzhled, komfort a užitnou hodnotu a spojit je do jednoho funkčního celku. Výrobcem je belgická firma Plastivan a celý systém se vyrábí v Belgii, kde jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu produkce. Při výrobě kompozitu Duofuse se používá jako polymer čisté PVC, které je kombinováno v poměru 50:50 % se dřevem. Toto složení garantuje perfektní vzhled a vynikající vlastnosti výrobků Duofuse. Použití čistého PVC v porovnání s polypropylenem (PP), který k výrobě kompozitů využívá pro jeho nižší cenu většina výrobců, zajišťuje prvkům Duofuse lepší vlastnosti a delší životnost. Duofuse má tak přírodnější vzhled, povrch nepůsobí uměle, je příjemnější na dotek a přitom například odolnější proti poškrábání nebo pevnější v ohybu. Všechny prvky systému jsou (na rozdíl od podobných systémů jiných výrobců) vyrobené z dřevoplastu (WPC), tedy i plotové sloupky. Hotový plot tak působí velmi čistým a přirozeným dojmem, který nenarušuje použití kombinace různých dalších materiálů, jako například hliníku.

KOMPOZIT
MONTÁŽ
BEZ NATÍRÁNÍ
10 LET ZÁRUKA

Barevné varianty

Ploty Duofuse dodáváme ve třech barevných provedeních:

grafitová černá
grafitová černá
grafitová černá
kamenná šedá
kamenná šedá
kamenná šedá
tropická hnědá
tropická hnědá
tropická hnědá

Konstrukční varianty

Oplocení Duofuse v současné době nabízíme ve třech variantách.

plot – plný
plot – plný
plot – ohrada
plot – ohrada
plot – profil
plot – profil

Celý systém je velmi jednoduchý – sestává pouze z pěti konstrukčních prvků, které se při montáži oplocení vzájemně kombinují:

  • výplňové plotové desky, která je buď opatřená perem a drážkou pro snadné sesazení a vytvoření plné plochy, nebo je hladká po celém obvodu a umožňuje vytvářet oplocení ohradového typu, kde jsou mezi vodorovnými deskami mezery.
  • univerzálního plotového sloupku
  • krytky plotového sloupku
  • plotového U-profilu, který slouží pro uchycení plotových desek ke sloupku nebo také jako ukončení po obvodu desek
  • distančního profilu, který slouží pro vymezení mezer mezi hladkými deskami v U-profilu.

Upozornění

Protože se jedná o částečně přírodní produkt, barevný odstín a broušení povrchu kompozitních dílů se mohou mírně lišit v jednotlivých dodávkách. Nedoporučujeme proto na jedné ploše oplocení míchat desky z různých výrobních šarží. Datum výroby je vždy vyznačené na vrcholu každé desky. Po dešti a po následném oschnutí se mohou na povrchu kompozitních prvků objevit skvrny ve tvaru kapek a kruhů. Jedná se o dočasný proces, který je způsoben uvolněním přírodního ligninu ze dřeva. V žádném případě se nejedná o vadu výrobku. Opakovaným opláchnutím čistou vodou tyto kruhy a kapky zase dočasně zmizí. Po nějaké době se tento proces zastaví a kruhy a kapky zmizí úplně a přestanou se objevovat.

Plotové dílce Fiberon

Plotové dílce Fiberon

Fiberon ploty vám přináší to nejlepší z obou světů. To nejlepší ze světa dřeva a toho nejlepšího ze světa kompozitů. Zamyslete se jaký by měl být ideální dřevěný plot. A teď jaký by měl být kompozitní ? Zkombinováním těch nejlepších atributů z obou světů, získáte ploty Fiberon. Ploty Fiberon byly navrženy, aby vám přinášely krásu tradičního dřeva, avšak bez nutnosti jeho bez údržby. Fiberon kompozitní technologie to je přírodní vzhled dřeva s různorodým zbarvením s bezúdržbovým a vysoce odolnými vlastnostmi. Ploty Fiberon odolávají povětrnostním vlivům lépe, než tradiční materiály, jsou odolné dřevokaznému hmyzu, plísním, třískování, nevyžadují broušení, lakování či olejování.

Multichromatické barvy – k nepoznání od dřeva

Ploty Fiberon využívají multichromatické tedy různorodé zbarvení povrchu společně s kartáčováním povrchu. Tím je dosaženo jedinečného vzhledu a plotovky Fiberon jsou téměř k nepoznání od pravého dřeva.

Krásné barvy a odolnost proti vyblednutí

Krásné barvy a odolnost proti vyblednutí

Ploty fiberon jsou dodávány v nabídce třech barevných odstínů, Titanová – Weathered Pine, Redwood a Cedar.

Nízká údržba

S použitím kompozitních plotovek Fiberon získáte krásný vzhled bez nutnosti údržby povrchu. Již žádné broušení staré barvy, lakování či olejování povrchu. Krása plotů Fiberon vydrží po mnoho let bez jakékoli údržby. Ploty Fiberon jsou připraveny odolávat rozmarům počasí ve všech podnebních pásmech.

Bezpečné použití

Při výrobě společnost Fiberon nepoužívá žádné toxické chemické látky, bez močoviny a formaldehydů. Produkty netřískují a chrání tak zpracovatele a uživatele od zranění.

Spokojenost zaručena »

Stejně jako u ostatních produktů Fiberon je poskytována omezená 20ti letá záruka proti zešednutí, dřevokaznému hmyzu, třískování štěpení povrchu.

Rozměry a profilace

Síla 11 x 120 x 1750 mm plotové plaňky.

Plotové dílce DŘEVOplus

O materiálu

Kompozit, vytvořený spojením dřevěné hmoty s PE. Díky vysoké pevnosti, odolnosti vůči hnilobě i parazitům a snadné opracovatelnosti je jeho použití výhodné pro většinu venkovních aplikací, pro které se používá běžné dřevo. SLOŽENÍ: 60% dřevo, 30% HDPE, 10% ekologická aditiva.

Rozměry a barevné varianty

Plaňky dodáváme ve dvou rozměrech – 12 x 71 mm (1,1kg/bm) a 16 x 70 mm (1,4kg/bm), ve dvou barevných variantách – světlý:světlý dub  a  tmavý: bangkirai, tří druhy zakončení – rovné, půlkulaté a šikmé. Plotovky PROFI maji rozměr 15 x 80 mm a 15 x 138 mm v dekoru wallnutt.

V případě zájmu Vám zpracujeme nabídku na Vámi určené délky a zakončení plotovky.

Plotové dílce Nextwood

Materiály NEXTWOOD určené především pro terasy, ploty a zábradlí.

Ploty NEXTWOOD Vám však nabízí ještě něco navíc – velice dlouhou životnost bez nákladné a časově náročné údržby. Jednoduchou montáž zvládne každý, ať už se rozhodnete plotovky instalovat na originální sloupky z WPC nebo na Vaše vlastní. Veškeré prvky jsou vyráběny z velice kvalitního WPC materiálu, který odolá i těm nejnáročnějším podmínkám. Plotovky si můžete vybrat ve dvojím provedení. Širší plotovky s povrchovou úpravou v imitaci dřeva působí elegantně a v současné době jsou velice oblíbené. Užší plotovky mají z jedné strany drážku a z druhé jsou jemně kartáčované. Tyto plotovky zaujmou především svým čistým a jednoduchým designem, který se dá uplatnit prakticky kdekoliv.

Plotovky NEXTWOOD Vám přináší mnoho možností použití.

Základ tvoří dva rozměry plotovek 72x14mm

v délkách 120, 160 a 200cm.

Plotový horizontální nosník pak v délce 200cm.

Ke stavbě svého plotu můžete využít jak vlastní sloupky, tak plotové sloupky NEXTWOOD pro výšku plotu 140, 180 a 220cm.

Barvy plotovek – olše, dub, třešeň a wenge – jsou shodné s barvami podlah a zábradlí.

Zábradlí NEXTWOOD tvoří základní prvky – sloupky, madla a vertikální prkna, jejichž rozměry si můžete přizpůsobit dle Vašich požadavků. Vybírat můžete opět ze čtyř standardních barev. Povrch prvků je lehce kartáčovaný a věrně imituje povrch pravého dřeva. Aby byla naše nabídka kompletní a měli jste možnost dotvořit Váš exteriér jako celek, nabízíme Vám také prvky pro instalaci zábradlí. I zde se můžete spolehnout na velice kvalitní WPC materiál, který vyniká svou dlouhou životností bez nutnosti údržby, nátěrů či olejování. Využití prvků se meze nekladou, práce s materiálem je velice jednoduchá a nepotřebujete k tomu žádné speciální nářadí.