PLETIVOVÉ PLOTY

Klasické ploty z pletiva jsou stále nejčastějším typem oplocení domů, výrobních areálů, sportovišť a dalších nemovitostí. Díky současným technologiím jsou pletivové ploty velice trvanlivé a finančně dostupné.

Proč pletivový plot?

  • bezúdržbovost
  • odolná povrchová úprava, dlouhá životnost
  • poplastované pletivo je v přírodní tmavozelené barvě (RAL 6005), nebo možnost objednat jinou barvu
  • příznivá cena
  • rychlá a snadná montáž vhodná i pro realizaci svépomocí
  • ohraničuje prostor, ale zanechává možnost pohledové kontroly uvnitř oplocení

Druhy pletiva

Před výběrem pletiva se zamysleme nad ekonomickými, estetickými a bezpečnostními požadavky. Pokud máte na zahradě psa, měli byste uvažovat o pevnější variantě oplocení. Elegantnější a pevnější variantou jsou plotové panely.

Poplastované nebo pozinkované pletivo? Nabídka sortimentu pletiv dnes umožňuje nákup téměř každého druhu ve variantě pozink nebo poplast. Kvalita mezi povrchovým opracováním je srovnatelná, oba druhy sou nejdříve pozinkované. Hlavním rozhodujícím faktorem je síla drátu (pozinkovaný drát 2,5mm X poplastovaný drát průměr 2,5mm má jádro z pozinkovaného drátu průměr 1,65mm) a vizuální požadavky (zelené pletivo přirozeně splývá s okolní zelení).

Druhy sloupků

Plotové sloupky a vzpěry jsou velmi důležité stavební prvky, který tvoří oporu celého plotu. Sloupky můžou být kruhové o průměru 38mm a 48mm, nebo hranaté o rozměru 40x60mm. Síla stěny od 1,25mm-2,5mm. Sloupky jsou na vrcholu opatřeny plastovou čepičkou. Povrchová úprava může být pozink nebo pozink+vrstva práškové barvy. Délku plotového sloupku zpravidla volíme o 50cm delší, než je výška plotu. Osovou rozteč sloupků volíme podle délky oplocení tak, aby byla po celé délce plotu stejná, ale ne menší jak 2m a ne delší jak 3m.

Plotový sloupek zelený
Plotový sloupek zelený
Plotový sloupek pozinkovaný
Plotový sloupek pozinkovaný
Plotový sloupek hranatý
Plotový sloupek pozinkovaný
Plotová vzpěra
Plotová vzpěra

Dráty a příslušenství

Další nedílnou součástí pletivového plotu jsou dráty. Napínací drát je páteří pletivového plotu – je napnutý mezi sloupky a pletivo je na ně připevněno. Podle výšky plotu se napínají 2 až 4 dráty. Průměr drátu je 3,5mm a povrchová úprava pozink nebo pozink+PVC. Na sloupky se napínací drát připevní pomocí plastových příchytek. Vázací drát má průměr 1,4mm a používá se k připevnění pletiva k sloupkům. Pro napnutí napínacích drátů se používají napínače. Jsou zinkované nebo lakované.

Dráty
Napínač
Úchyty